27 Haziran 2013 Perşembe

, ,

Rengarenk

Gezi olayları öncesi bir sergiye katılmıştım, burada resimleri sizlerle paylaşmak istedim ama o dönemler bir türlü kısmet olmadı..

Resimler kuzenimin arkadaşı Nilay Doğan'a ait.
Sergi alanına girdiğim an aklıma Tekindor'un resimleri geldi ama sonuçta bir emek var ortada, şapka çıkarmak lazım..özellikle de kimi resimlerde boncuk ve pullarla işleme yapılmış, takdire değer..
Bir de o kadar güzel renkler kullanılmış ki, içim açıldı...rengarenk..

Sergideki favorilerimden..

Bir de bunları sevdim, bana Ege'yi anımsattılar..Geçenlerde Goethe'nin çok güzel bir sözü ile karşılaştım.
Der ki "İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir".
Şiirinizi okudunuz mu ya da mantıklı cümleler kurdunuz mu bilmem, ama bugünkü tablo ve müzik kontenjanınız benden olsun:)
Sevgiler:)

1 yorum:

  1. iyi ki paylaştın, sağol Ayşecim...
    Evet, her gün mutlaka sanat...İnsanı besleyen, yaşama sevinci veren, sevinçlerini unutmuş olanlar için de çabalamanı sağlayan...
    Sana iyi gelen bir parça sanat...
    Sevgilerimle...

    YanıtlaSil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email