15 Aralık 2014 Pazartesi

Benim İstanbul'um

Aralık ayının ilk yarısı bizim için çok hızlı geçti.
İlk hafta bir İstanbul seyahati vardı. Uçağa bineceğimiz esnada aldığımız vefat haberi ailecek bizi çok üzdü..bir süredir yastaydık, yeni yeni kendimize geliyoruz..

İstanbul'a gelince..
Yine karmaşık, daha bir kalabalık, yaşadıkları stres ve mutsuzluk sebebiyle insanların birbirlerine daha da kaba ve bencil davrandıkları bir şehir vardı karşımda..

İstanbul'da müzeleri gezmek, değişik tatlar keşfetmek, dostlarla birarada olmak, vakit varsa sanat etkinliklerine katılmak, alışveriş yapmak..kısacası İstanbul'da turist olmak güzel..ama sözkonusu yaşamaya gelince, bilmiyorum..

Herkese iyi haberler alacağı, keyif dolu ve neşeli bir hafta diliyorum..

İşte bu da benim İstanbul'um..

6 yorum:

 1. Ayşecim aynı zamanlarda istanbul da olmuşuz yollarımız hep kesişmiş seninle bende senin gibi düşünüyorum istanbul
  da turist olmak çok güzel ama yaşamak zor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fatma artık bildiğim tek birşey var: biz bildiğin cennette yaşıyoruz..bir dahaki Antalya gelişinde buluşalım, bir de Antalya'yı benim gözümden gör..
   Şükür, bin şükür..

   Sil
 2. İstanbul tatlı cadı gibi. Canını çok sıkar, kalbini kırar, yorar, bezdirir ama kopamazsın. Bir süre kaçar sonra koşarak geri gelirsin.
  Hele bahar gelsin, o erguvanlar bir açsın, her yer lalelerle donansın, boğaz kenarında en salaş restoranda bir simit bir çay atasın, bak o zaman anlarsın:)
  Orhan veli bana emanet etti de:) duygulandım bir an:)
  Nüktesi bir yana, gerçekten yorucu ama bir o kadar da kal be gitme diye gözlerinin içine bakan, ruhuna akan bir şehir:)
  Öptüm seni Ayşecim, martılar eşliğinde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emel senin şu tanımın benim İzmir'im için geçerli..
   Hele son zamanlarda çok daha fazla göç aldı, yorucu bir şehir oldu ama her gidişimde senin İstanbuluna benzer duyguları hep hissederim..zaten günün birinde döneceğim yer -her ne kadar Antalya'yı çok sevsem de- İzmir galiba..:)
   Ben de çok öpüyorum

   Sil
 3. üstten ilk iki foto ben de aynısını çekiyorum neredeyse hep yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aaaa Instagram var mı Deep sende?soracağım, unutuyorum..

   Sil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email