2 Aralık 2014 Salı

Hoşgeldin Aralık

Kasım ayı benim için çok sevimli geçmedi..bu sebepten olsa gerek, içimden birşeyler yazıp paylaşmak ta gelmedi, Smyrnetalya'nın Facebook sayfasında bile düzenli paylaşımda bulunamadım, sadece telefonlar her an elimizin altında olduğundan Instagram'da düzenli birşeyler paylaşmaya çalıştım..

Ama artık üzerimize serpili bu ölü toprağını bir an önce atmak, bir silkelenmek gerekiyor...evet kayıplar, hastalıklar oldu ama hayat hep böyle geçmez, olumlu olmak gerekiyor..

Sanırım Aralık ayı da bunun için biçilmiş kaftan..
Aralık demek benim için kışın başlangıcı demek, yeni yıl demek, yeni hedefler, yeni kararlar, yeni projeler, yeni hayal ve umutlar demek..
Sonra kırmızı demek, ışıltı demek, yanan mumlar, fırında pişen kurabiyeler, sıcacık çay sohbetleri, battaniye altında yapılan film ve kitap keyifleri, örgü işleri, alışveriş zamanı demek..

Pazar günü nihayet ağacımızı kurduk.
Henüz süslerini takmadım, eksiklerim var, bitince sizlerle paylaşmaktan keyif duyacağım. Şu an bu durumdayız..
Yarından sonra bir İstanbul seyahatim var, döner dönmez evimizdeki yılbaşı ve kış hazırlıklarını tamamlayacağım.

Hepimize neşeli, keyifli, unutamayacağımız bir Aralık ayı diliyorum..

Bunlar da benim beğendiğim Aralık görüntüleri..
Kaynak: Pinterest

5 yorum:

 1. Ayşe, bana göre de ekim depresyona hazırlık, kasımsa tam ortasına dalma ayıdır. Hep öyle oldu, senenin en kötü günleri, olayları denk geldi durdu bu aylara. Ben de pek bir seviniyorum sonunda aralık geldi ve bu yılki buhran aylarını da sağ salim atlattık diye :) Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Ayşecim salıverelim bütün olumsuzluları şu evren abiye yaaa:) boşver, o uğraşsın dursun. Bu yıl hepimize çok iyi gelecek, sen başla o harikulade evini süslemeye de gözümüz gönlümüz açılsın.
  Öperim yanaklarından, sevgiyle kucaklarım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla salıverelim gitsin Emel, bana da fenalık geldi :// Bugün bitireceğim bu süs/püs işlerini, epeyce de kaldırasım yok:))
   Ben de seni öpüyor, sevgiyle kucaklıyorum..

   Sil
 3. Dogdugum ay, sevdigim ay, yariladik bile 😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaaa Yayları severim, benim de yükselenim yay :)
   Doğumgününüz kutlu olsun, keyifli bir yaş diliyorum:)
   Sevgiler

   Sil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email