7 Mayıs 2014 Çarşamba

Yeni banyo dolabımız

Bu bahar benim için çok verimli ve yoğun geçiyor.
Bahar temizliğimizi bitirdik, kışlık/yazlık değişimlerimizi hallettik. 
Son bir haftadır neredeyse her gün spor çıkışı kurs yerine dolap boyamaya gidiyorum...dün dolabımızı tamamladım nihayet..

Ebeveyn banyomuz oldukça küçük, dolayısıyla orada hep bir depolama sorunu yaşadık.
En son bulduğum çözüm (burada) ilk başta pratik gibi gözüküyordu ancak bu kez de tozlarla baş etmek sorun oldu..bir de havanın nemli olduğu yaz aylarında tozların yapışması da cabası..

Sonunda kurs yerinde tam bizim banyonun ebatına uygun bir dolap rast geldi.
Kısıtlı vakitlerde gittiğim için bir haftada ancak tamamlayabildim.

Küçük banyoda dolabın boydan fotoğrafını çekmek sorun olduğu için mutfakta birkaç çekim yaptım..yerinde o kadar uğraştım, tabure üzerlerine çıktım ama yok olmuyor, hep yarım yamalak çıkıyor:)
Çekim yapmak demişken, bugüne dek fotoğraf makinesini hep el bombası gibi algıladığım için, bu hafta eşimin epeyce iteklemesiyle makine kullanmaya başladım. Bu konuda bilgili arkadaşların her türlü eleştiri ve önerilerine açığım:)
Evet, dünkü yazıda bahsettiğim eski kulplar (burada) bu dolaba transfer oldu:)
 Bu da dolabın gerçek yerinden bir fotoğraf..
Boyayı tesadüfen bu renk seçmiştim ancak dolabı eve getirdiğimde farkettim ki, banyonun seramikleriyle acayip bir uyum içinde! hal böyle olunca "acaba oldu mu?" soruları yerini "iyi ki bu renk yapmışım!" a bıraktı.
Geçenlerde Instagram'da eski taburemi yayınlamıştım...şimdi onu boyamaya başladım, en kısa zamanda sizlerle paylaşmaktan keyif duyacağım.
Sevgiler

11 yorum:

 1. Tek kelime ile nefis olmuş ve rengine bayıldım... Karanlık olduğunu tahmin ettiğim banyo içinde çok güzel çıkmış fotoğraflar.. Bence makineye devam :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın Ayşegül <3 Makine ile çok zaman gidiyor ama fotoğrafların daha güzel göründüğü bir gerçek:/ Bakalım inşallah sıkılmam, eşim tam bir fotoğraf delisi ve blogta paylaştığım fotoğraflara neler diyor, bir bilsen:))
   Sevgiler

   Sil
 2. Harika olmuş renkse muhteşem. karolara bayıldım..

  YanıtlaSil
 3. Muhteşem olmuş ellerine sağlık güzel günlerde kullan inşallah. Sevgiler. Betül

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Betül çok teşekkür ederim!
   Sevgiler benden

   Sil
 4. Buna tek kelimeyle ba-yıl-dım! Rengi, eskitmesi o kadar güzel ki! Teknik bilgi istesem Ayşe, mumlama mı yaptın, alt kata ne renk attın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Monica..evet mumlama yaptım, alt katı 2 kat beyaz boyadım, sonra mumlama, ardından üst kattaki yeşil..ve en son zımpara/vernik..
   Sevgiler

   Sil
 5. rengi ne güzel olmuş.:) denize giremedin mi dahaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evde herşeyi açık renge boyar oldum deep, biri beni kurtarsın:))))
   yok, henüz girmedim..yani Türkler başlamadı daha, Ruslar Mart gibi başlamışlardı:))
   ama sanırım Mayıs sonu girilir artık..

   Sil
 6. Bende bayıldım renkler çok uyumlu

  YanıtlaSil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email