21 Şubat 2013 Perşembe

Hayır hayır, başlıkta yanlış yazmadım, bizim "Bernardo" dan bahsetmiyorum...Benim bahsettiğim Bernardaud (tahmin ettiğiniz üzere Bernardo diye okunur) Fransa'nın ve dünyanın en önemli porselen markalarından biri...ve bugünlerde 150. yaşını kutluyor!

Porselende bir imza haline gelen Bernardaud aynı zamanlarda geçenlerde size bahsettiğim Comité Colbert'in de bir üyesi..Ve işte bu efsanenin başındaki Michel Bernardaud diyor ki "150. yılımızın şerefine sanat dünyasının tanınmış isimlerine porseleni yeniden çağdaş bir şekilde yorumlatalım" Fikir hayata geçiyor ve bu tabakların ilk sergisini Nişantaşı Monev mağazasında gerçekleştiriyorlar.

Aslında bu Bernardaud'nun sanatla ilgili ilk projesi değil..Önceki yazılarımda da bahsedip, hayranı olduğum ressam Marc Chagall'a ithaf bir koleksiyon da hazırlamışlar. Marc Chagall yazımı okuduysanız, tabak üzerindeki motiflere yabancı değilsiniz demektir :)
Monev Nişantaşı'nda sergilenen tabakların tasarımları ise David Lynch, Sarkis, Jeff Koons gibi uluslararası alanda ün yapmış sanatçılara ait..
Biraz da Bernardaud'yu Bernardaud yapan muhteşem porselenleriyle sizleri başbaşa bırakmak istiyorum.
Acaba ben bu takımı sevmiş olabilir miyim? Pek sevdiğim söylenemez, aşık oldum!:)

Sevgiler:)


2 yorum:

 1. Bunlar nasıl güzel şeylerdir Smyrne! Nerelerde saklıydı bu post.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sorma rehber..
   Fransızlar bu işi biliyor:)

   Sil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email