4 Temmuz 2013 Perşembe

,

Huzurun adresi

Bundan birkaç sene öncesine kadar Adrasan'ın nerede olduğunu bilmek bir yana, ismini bile duymamıştım..ta ki, Can Dündar'ın Uzaklar kitabını okuyana kadar..

3 sene önce eşimle ilk Adrasan seyahatimizi yaptık, muhteşemdi.
Eğer bunaldıysanız, sessizliğe ve huzura ihtiyacınız varsa, 5 yıldızlı otel lüksü şart koşmuyorsanız, tertemiz denizi, yeşil doğası ile Adrasan'da keyifli vakitler geçirmeniz işten bile değil..

Birkaç gün önce İstanbul'dan gelen misafirlerimizle birlikte Adrasan'a doğru yola koyulduk.
Deniz hala aynı, yeşil doğa hala aynı, sessizlik hala aynı..harikaydı.
 Selim Efe'nin mutluluğu ve huzuru benim keyfimi ikiye katladı tabii:)
 Denizin durumu genelde hep böyle; tertemiz ve göl gibi durgun..
Yemek yediğimiz otelin dekorasyonu çok sevimliydi; ayakkabıdan bozma saksılar, ağaca asılmış fenerler, taşları boyayarak oluşturulmuş tablolar..


Misafirlerimiz de ilk kez gördükleri Adrasan'a aşık oldular; eğer bir terslik olmazsa Eylül'de burada buluşmak üzere sözleştik..

Ah Adrasan sen ne kadar güzel bir yersin..dilerim hep böyle kalırsın..
Sevgiler

7 yorum:

 1. Eylül sonu gibi yapmayı planladığımız antik şehirler turunda Adrasan bizimde programımızda var..Resimlerden gördüğüm kadarıyla muhteşem bir yere benziyor..SEnin yazını eşimle paylaşacağım, sanırım Adrasan'a daha uzun zaman ayırmamız lazım...

  YanıtlaSil
 2. Ayşegül selam,
  Adrasan inanılmaz sakin bir yer, denizi de fotoğraflarda gördüğün gibi..Çıralı'ya gittin mi bilmiyorum ama aynı oraya benziyor -Çıralı da yarım saat mesafede- bu iki yeri bölüştürebilirsiniz. Genellikle sakin bir tatil isteyenler Çıralı ve Adrasan tercih eder.

  Bir de buralara gelmişken mutlaka Phaselis Antik Kent'e uğramalısınız. oranın denize de muhteşemdir, denize girmek serbest ama konaklama yok, ayrıca şezlong falan da yok, plaj hasırı ve havlu işinizi görebilir. Ancak Adrasan'a çok yakın, yaklaşık yarım saat mesafede, Adrasan'da ya da Çıralı'da konakladığınız zaman Phaselis'te bir gün geçirebilirsiniz.

  Aklına takılan bir soru varsa, elimden geldiğince yardımcı olurum Ayşegül.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Selam rehber:)) şaka bir yana seni tatil rehberim ilan etsem yeridir.
  Oğluşta çok tatlı bu arada.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. rehber selam:)
  ah sen bir de beni oğlan doğmadan önce görecektin, hiç oturmuyordum:))şimdi biraz daha büyümesini bekliyorum, bazı yerler onunla riskli..
  evet Selim Efe hem tatlı hem de sakin ve uslu bir çocuktur, teşekkürler..
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel çokkkk, Antalya'mızın her bir köşesi:) Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Adrasana Ege doğmadan önce yine eşimin ailesini ziyarete geldiğimizde görmüştüm bu yıl yeniden Ege ile gitmeyi planlıyoruz bakalım Egede Selim Efe gibi eğlenecekmi :)

  YanıtlaSil
 7. Bence çok sever Fatma, çünkü deniz derin değil ;)

  YanıtlaSil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email