25 Eylül 2013 Çarşamba

Bir ayna çok kullanım

Sizde de olur mu bilmem ama ben evdeki bazı eşyaları işlevleri dışında kullanmayı pek severim.

Sanırım bu annemden kalma bir alışkanlık, çünkü çocukken annemin de çaydanlıkları saksı ya da sandıkları, dikiş makinelerini sehpa -şimdilerde pek moda ama o zaman annem yokluktan kullanmış garibim:)- olarak kullandığını net hatırlarım.

Bu eve taşınma arifesinde yaptığım deko turlarından birinde şekil şekil aynalara rastlamıştım. Pekçok kişi aynayı uğursuzluk olarak nitelendirir ama ben evde ayna kullanmayı çok seviyorum. Bana çok şık ve ışıltılı geliyorlar...hem bir de malumunuz, ayna bulunduğu ortama genişlik katar, derinlik verir, mekanı olduğundan da büyük gösterme yeteneği vardır.

Her neyse..
Aldığım aynaların bir kısmını kullandım ama diğer bir kısmını eşim uzunca bir zaman asmaya üşendi (ev işlerine anında yardımcı olan bir erkek var mı acaba bu gezegende, merak ediyorum!:)). Ben de aynalar duvara asılana dek, rafta beklemesine izin vermeyip türlü şekillerde kullandım.

Mesela servis tepsisi olarak..
Bu şekilde çok şık duruyorlar, şiddetle tavsiye ederim!
Sadece yiyecek değil, Türk kahvesi gibi küçük bardaklı içecekleri de bu şekilde servis edebilirsiniz, misafirlerinizin çok seveceğinden emin olabilirsiniz:)

Günlük bakım malzemelerini depolamak için..
Hala parfümlerimi bu aynadan birazcık daha büyük bir aynada depoluyorum, hem banyo ya da yatak odasında çok şık duruyor, hem de herşey elimin altında, üstelik temizliği de kolay..

Şimdilerde ise ayna nihayet gerçek yerini buldu.
Eşime bir "yardım etme aşkı" geldi, aynaları yerine asmaya karar verdi:) Hediye gelen çok sevimli bir duvar çerçevemiz var, hemen onu da eline tutuşturdum ama baktım kaçamak cevaplar veriyor, kendi haline bıraktım, nasılsa birgün yerini bulacak:)
Geçenlerde Selçuklu motiflerinin bulunduğu 2 renkli kase aldım, onları da kullandığım yerleri daha sonra sizlerle paylaşacağım.

Sizlerin de böyle işlevinden farklı olarak kullandığınız eşyalar var mı?

3 yorum:

 1. Aynalara bayılırım ben de!
  Bizim evde her yerde ayna vardır (:
  Yatak odalarımızda salonda banyoda hattaa mutfakta ev kapısının yanında bile varrr :)
  Anne kız tam bir ayna ve mum delisiyiz biz deee :)
  hımm farklı kullandığım bi şeyler mutlaka çoktur ama hatırlamıyorum ama şu an..
  aklıma tokalarımı koyduğum çikolata kapları geldi bi tek (:
  süslü püslü noel babalı falan metal güzel bir kutuydu ben de atmaya kıyamamıştımm (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle süslü kutuları atmaya kıyamıyorum Aslı, hem depolama işini de iyi beceriyorlar:)

   Sil
  2. kesinlikle kesinlikle (:
   hem de çok şirinler :)

   Sil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email