13 Eylül 2013 Cuma

Önceki yazılarımızda Tory Burch'ün bir fakirhanesinden bahsetmiştik. (ilgilenenler için diğer ev BURADA)
Ancak siz de takdir edersiniz ki, bu insanlar birer fakirhane ile yetinecek değiller..bunun yazlığı var, kışlığı var, şalesi (dağ evi) var..var da var anlayacağın..
Eh durum böyle olunca, bazı kişiler buraya iki kere konuk olabiliyor haliyle..

Tory Teyze'nin evinde verdiği pozla başlayalım.
Kazakla ayakkabının uyumuna ne diyorsunuz? Hoş bir görüntü, öyle değil mi?

Aslına bakarsanız, salona baktığınızda ilk intiba da öyle...ama inceledikçe birşeyler batıyor. Tek tek bakıldığında sehpa, abajur, aplikler, kütüphane..hepsi çok güzel. Ama biraraya geldiğinde birşeyler olmamış, bilhassa o kırmızı perdeler, kırmızı retro kanape, deri kaplı orta sehpa..hepsi birarada fazla gelmiş sanki..
Evin giriş kısmı..
Duvarkağıdının rengi çok güzel, deseni de çok güzel..
Burada da tam tersi bir etki sözkonusu; o olmadık şeyler burada da biraraya gelip bu sefer çok hoş bir görüntü oluşturmuşlar. Abajurların mavi gövdesi ile yeşil ne kadar hoş olmuş..
Perdelerin etkisinden olsa gerek, içeride loş bir kırmızılık hakim..Orta sehpa düzenlemesi, aksesuarlar -o kase ve vazo benim olsun!-çok hoş ama orta sehpa tam bir felaket:// ya da benim zevkime hiç uygun değil diyeyim:)
Ha bir de, tekli koltuklara bayıldım! Ne kadar sıcak, samimi duruyorlar..
Kıyafet, aksesuar olarak hayvan desenlerini severim de, evde leopar nedir yahu?:/ Çalışma masasının altındaki puflar yetmemiş gibi, bir de kanapede yastık olarak yer bulmuş. Yeşil lambader çok güzel, sağdaki yeşil kanape çok değişik ve hoş ama onun dışında oda tam bir felaket bence:)
Duvarlar aynı desen olmasaymış, aslında harika bir oda olurmuş! Duvarları bembeyaz hayal edin, şimdi nasıl oldu sizce?
Salonun girişi..kütüphane gerçekten çok hoş...salonun ortasında ağaç fikrini sevmedim, ben o vazoyu biraz daha küçültüp içine taze çiçekler koyardım sanırım..
Mutfaktan çok detay verilmemiş ancak şu görüntü mutfağın geri kalanı hakkında fikir veriyor aslında..yerlerin rengi çok güzel..tabii Tory Teyze'nin elindeki vazo da (BLEU BLANC yazımı hatırlar mısınız?) bana hediye edebilir, hayır demem yani:)
Yazlık evindeki seçimlerden sonra bu ev çok yorucu geldi bana..
Aslında ben de desen çok severim, desenleri karıştırmak çok keyiflidir ama buradaki örnekler gerçekten yorucu olmuş.
Siz ne dersiniz?

1 yorum:

  1. vay beeeee ne ev yaaaa.
    :)

    (bugün yazdığım filmi, dans la masion, sakın kaçırma)

    YanıtlaSil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email