12 Ekim 2013 Cumartesi

Bugün Cumartesi

Hangi mevsim olursa olsun -ama bilhassa bahar ayları ve kış- Cumartesi sokaklarda olma günüdür benim için..

Pazar öyle değildir mesela, herkes evde olduğu halde daha durgun, daha sakindir ama Cumartesi öyle midir? Millet sokaklardadır, ortalık cıvıl cıvıl olur, hele alışveriş sonrası cadde üzeri bir kafede birşeyler yiyip sonrasında kahveni yudumlarken gelen geçeni gözlemlemek kadar keyiflisi yoktur:) Hele şimdi bir de bayram arifesi, bugünkü kalabalığı düşünemiyorum:)

Genelde her Cumartesi sokaklarda olduğumdan pek yazamıyorum buraya..
Ama bu Cumartesi öyle olmadı.

Bugün 12 Ekim ama Antalya 29-32 derece arasında! Boğazım ağrıyor ve burnum akıyor, yoksa bugün aklımda olan tek şey plaja gidip güneşlenmekti (yazın güneşlenmem, çünkü ciddi tehlikeli buluyorum) Birara oğlumla dışarıda yürüyüş yapmak istedik, hava serindir diye öğle vaktinin gelmesini bekledik ama bildiğin terlemiş olarak döndük eve!
Bugünkü planım belli..
Oğlum hala tam anlamıyla iyileşemediğinden dinleniyor..
Ben ise kahvemi hazırladım, güzel müzikler eşliğinde bana yöneltilen "anket sorularına" cevap vermeyi planlıyorum:)
Bizim jenerasyon hatırlar; okul zamanı birbirimize anket defterleri verirdik, ilk başta soruları hazırlar, defteri elden ele gezdirir, anket sahibinin sorduğu soruları cevaplandırırdık.
Şimdiki jenerasyon bunu sanal aleme taşımış. Artık anket defteri yok, "mimlenme" var, birbirlerini mimliyorlar, yani bir konsept üzerine sorular hazırlanıyor ve sizden de o sorulara cevap vermeniz isteniyor.

Keyifle takip ettiğim bloglardan biri olan Sade ve Derin beni de mimlemiş. Davete icabet etmek gerekir diyerek soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalıştım. Cevaplarımı bir sonraki postta bulabilirsiniz. 

Bu aralar Selim Efe ile birlikte en sevdiğimiz müzik videosu bu, fena dinlendirici ve keyifli, umarım siz de aynı keyifi alırsınız..
Hepimize mutlu bir haftasonu olsun!
Sevgiler:)

6 yorum:

 1. geçmiş olsun ama ben sana yine güldüüüm.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağolasın deep ama bugün girdim artık denize, dayanamadım:))

   Sil
 2. Bloğunuza tesadüfen girdim. Geçmiş olsun. Şu an bende sizinle aynı desen olan fincanımdan kahve yudumluyorum:)))
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aaa tesadüfen olur mu? hep gelin lütfen, çok memnun olurum!:)
   fincanlarımdan biri kırıldı, biliyor musunuz? Paşabahçe'ye gidip geliyorum ama bir türlü yeniden gelmedi, takımım eksildi:( ama gelecek, biliyorum;)
   afiyet olsun..
   ve mutlu bir haftasonu olsun..
   sevgiler

   Sil
 3. Blogumuzu iyi ki buldum :)) ne guzel postlar oyle
  Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aner hoşgeldin!:)
   Teşekkür ederim:)
   Sevgiler

   Sil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email