5 Mart 2013 Salı

,

Kadınsı evler


Böyle bir tuvalet masasını bir erkeğin evinde hayal edemediniz, değil mi?
Ya da şöyle sorayım: sizce de çok kadınsı durmuyor mu?
Bazı eşyaların, tarzların gerçekten cinsiyeti var, buna inanıyorum.

Dün maskülen dekorasyon tarzından bahsetmiştik.
Kahverengilerden, derilerden, beton duvarlardan, siyahlardan dem vurmuş, içimizi karartmıştık:)
Bugün içiniz açılsın istiyorum: feminen dekorasyon anlayışından bahsedeceğim biraz:))

Dikkat edin, kadın sözkonusu olduğunda seçenekler neredeyse sınırsızdır..bu modada da, dekorasyonda da böyle...kadının çantası, ayakkabısı, eteği, elbisesi, paltosu, montu..bitmez. Sanırım bu kadınların alışverişe daha yatkın olmasından kaynaklanıyor:) Dekorasyonda da durum aynı sayılır...feminen bir tarz yaratmak için tabaktan tekstile, koku şişelerinden çiçeklere kadar pekçok seçenek var.

Bu seçenekler arasında en çok işe yarayan da sanırım tekstiller, çiçekler ve mumlar...Bu tip detaylara bakarak o evin bir kadına mı yoksa bir erkeğe mi ait olduğunu hemen anlayabilirsiniz.

Erkekler evlerinin yemek masasında genellikle bir masa örtüsüne ihtiyaç duymazlar. Halbuki kadın için durum öyle mi? Bunun masa örtüsü var, runnerı var, amerikan servisi var...var da var:)
Aşağıdaki görselde sadece çiçekler bile ortamı bir anda değiştirmiş..
Çiçekli desenler feminen dekorasyon anlayışının olmazsa olmazı..


Ve tabii çiçekler de bu tip dekorasyonda her daim başrolde..Bu odayı görünce içim açıldı!:) Çok sevimli!

Banyoda bile avize kullanarak ortamı bir anda daha şık, daha zarif, daha feminen bir havaya sokabilirsiniz.Bana kalırsa country tarzlar içinde kesinlikle en feminen olanı..
Şu yatağın, tekstillerin, çiçeklerin güzelliğine bakar mısınız..


Masa örtüsü olmasa bile, çiçekler, pembe peçeteler ortamı bir anda değiştiriverir:)Yazımı manidar bir şarkıyla bitirmek isterim:)
Keyifli dinlemeler..

0 yorum:

Yorum Gönder

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

En çok okunanlar

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Blog Arşiv

Follow by Email