2 Kasım 2012 Cuma

,

Ayna ayna

Şu sıralar bir arkadaşımız girişi için ayna arıyor..
Önce benim büyük banyodaki ayna şeklinde birşeyler düşündü ama şimdi kararsız..
Benim büyük banyodaki aynayı hatırlarsınız..


Aynayı koyacağı yer giriş kapısının arkası olduğu için, bu tip bir aynanın oraya uymayacağını düşündü...biz de şimdi ona bir ayna araştırıyoruz.

Ben de şöyle bir göz attım aynalara, çok güzel şeyler var..
Venedik aynalarından bahsetmiyorum bile, onlar ayrı bir yazı konusu, çok güzeller..

Aşağıdaki aynaları beğeneceğinizi umuyorum, bir tanesi evinizin tarzına mutlaka uyacaktır..Uzakdoğu tarzında döşenmiş evlerde bu tip bir ayna harika durabilir..
Ben kimi zaman oryantal etkileri klasikle birleştirmeyi seviyorum..Mesela bu ayna harika, bayıldım..
Bir de Venedik aynalar var tabii, onlar muhteşemler..
Modern bir evde bile -eğer tezat seviyorsanız- rahatlıkla kullanabilirsiniz..


Her türlü eve yakışacağını düşündüğüm aynalardan biri de renkli olanlar..
Ikea'da bu tip büyük çerçeveler var (siyah renkte), onlara ayna taktırıp kullanabilirsiniz ;-)
Ve modern evler..

Bu iki aynayı da çok sevdim ama daha çok yazlık tarzı gibi..gerçi oval olan rahatlıkla country ya da rustik tarzda bir evde kullanılabilir..aslında eşyaların kullanım şekli tamamen bizim hayal gücümüze ve zevkimize kalmış, benim gibi belli bir tarza bağlı kalmadan da çeşitli tarzları biraraya getirebilir, eklektik tarzın keyfini sürebilirsiniz:-)6 yorum:

 1. bu en son melekli ayna madame coco mu acaba var mı bi fikrin ayşecim?

  boyutları nasıldır madame coco'ysa gitsem de baksam, istediğim gibiyse hoşuma gitti alırım onu salona :D salondakini de girişe asarım ne dersin nasıl olur sence?

  YanıtlaSil
 2. yok canım Madame Coco değil, bunu bir Fransız sitesinde görmüştüm, çok beğenmiştim.
  ama Madame Coco'da buna benzer aynalar var, biliyorum.
  şimdi tekrar salondaki aynaya baktım da, salonun genel tarzıyla hoş durur ancak o aynalar oval diye hatırlıyorum ben, çok boş kalmayacak mı duvar?ne dersin?

  YanıtlaSil
 3. haklısın şimdiki aynama göre küçük kalacak ama çok küçük bir ayna istemiyorum zaten, oval de olsa biraz büyük olmalı ki çok boşluk kalmasın. yanlarına da beyaz ikea çerçevelerden kullanayım diyorum. aslında aplik taktırsam? elektrik bağlantısı olmasa da görüntüsü güzel olur. oval aynaya en çok aplik yakıştırıyorum zira :))

  YanıtlaSil
 4. aaa bak beyaz ikea çerçeve dediğinde aklıma ne geldi..
  tabii ki büyükçe bir ayna, zaten o büyük duvarda küçük ayna çok komik görünebilir..aynayı da elektrik bağlantısı olmayan bir aplik yerine şu tip çerçevelerle de tamamlayabilirsin..

  http://www.ikea.com.tr/urundetay/00185683/kvill_resim_cercevesi.aspx

  YanıtlaSil
 5. http://www.ikea.com.tr/urundetay/00091967/ung_resim_cercevesi.aspx

  ne zamandır bunda gözüm var ayna taktırıp kullansam diyorum ama rengi yüzünden cesaret edemiyorum kullanmaya. siyah olduğundan salonu çok karmaşıklaştırır gibi geliyor. yumuşak bir rengi olaydı bunu iki aplikle ne şahane kullanırdım masanın arkasındaki duvarda ya da kvill çerçevelerle. plastik, sprey boyayla boyanır mı acaba ne dersin?

  YanıtlaSil
 6. bence boyanır, hatta kkda cilliboma da bahsettim bu aynadan geçenlerde..
  yalnız bu aynanın çok büyük olmadığını unutma, senin duvarı düşünürsek bunu birşeyle desteklemen lazım..

  YanıtlaSil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email