6 Kasım 2012 Salı

, ,

Celine Dion'un Fakirhanesi:-)

Celine Dion üniversitede Fransızca eğitim aldığım zamanlarda en keyif alarak dinlediğim sanatçılardan biriydi. Özellikle Pour Que Tu M'aimes Encore (beni hala sevmen için) şarkısına bayılırdım, ardarda dinlediğimi bilirim:-)

Celine Dion Kanada'lı bir şarkıcı. Biliyorsunuz, Kanada'nın bir bölümünde -her ne kadar ben söylediklerini anlamakta güçlük çeksem de:-))- Fransızca konuşuluyor, ancak bu kadın Fransızca şarkıları muhteşem seslendiriyor, çok seviyorum.

Neden uzun zamandır Fransızca albüm yapmadığını sorgularken -erdim mi, nedir?:-)- yeni albüm haberi geldi, üstelik Fransızca! Henüz Türkiye'de satışa sunulmamış, beklemedeyiz:-)

Yukarıda yazdıklarıma bakıyorum da, ne kadar çok "Fransızca" kelimesini telaffuz etmişim..:-))
Konu nerelere geldi, halbuki ben sizinle Celine Dion'un Kanada/Montreal'deki evini paylaşacaktım:-)
Benim için fazla kasvetli ve şatafatlı bir ev ama belki gösterişli evleri sevenler için ilham kaynağı olabilir..

Eh, madem şarkıdan bahsettim, Pour Que Tu M'aimes Encore eşliğinde eve bir göz atın isterseniz:-)
4 yorum:

 1. Merhaba Smyrnetalya,
  blogunu kk'da muhteşem evini gördüğümden beri izliyorum. Paylaştığın ünlü evlerinin içinde henüz senin evinden daha çok beğendiğim bir ev olmadı:) Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. ayşecim bu malikhaneyi herkes beğenir belki ama ben beğenmedim..
  neden mi? sanki evin ruhu yok.. bence her evin ruhu olmalı..
  mesela her zaman pofuduk durmayan ve az önce üstünden kalkılmış izlenimi veren koltuk minderi , biraz yamuk çıkarılmış ayakkabı çiftinin teki , açılmış kitap veya dergi , kesinlikle vazoda taze çiçek , camlarda biraz buğu , çocukların yerde bıraktığı bir oyuncak vs..
  ruhu olmayan evler , müze gibi , perili evler gibi geliyor bana , zamanın bir yerine sıkışmış kalmış gibi ..
  ne dersin?
  sevgiler canım

  YanıtlaSil
 3. Moda merhaba,
  Çok teşekkür ederim, beni mahçup ettin!
  Daha evimde yapmayı istediğim o kadar çok değişiklik var ki..bu haliyle bile beğenmen beni çok mutlu etti!:-) Değişiklik yaptıkça burada sizlerle paylaşacağım..ama şu aralar evle uğraşacak enerjim kalmadı, tadilat çok yordu beni..hele şu kış bir geçsin, ben de gerçekten neler sevdiğimi, istediğimi bileyim:-)
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Şebnemcim selam,
  Evet evet, yazıda da bu evin bana göre olmadığını belirttim zaten..bana göre değil..
  Zaten kadının öyle bir konser temposu var ki,evde yaşamıyordur diye tahmin ediyorum:-)
  Benim için bir ev, ev olmaktan ziyade "yuva" olmalı, sıcak olmalı..
  Sevgiler

  YanıtlaSil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email