20 Kasım 2012 Salı

,

Kış BahçeleriEski Türk filmlerinden hatırlar mısınız bilmem ama bir kış bahçesi vardı bembeyaz...şimdi kimin -daha doğrusu kimlerin, çünkü çok fazla filme konu oldu o bahçe- filmindeydi hatırlamıyorum ancak hangi filmde o bahçeyle karşılaşsam, büyülenmiş gibi bakardım :-)

Yanlış hatırlamıyorsam, şöyle birşeydi:


ya da böyle..Balkonumu cam oda haline getirdiğimden bu yana kış bahçeleri ile daha çok ilgilenir oldum. Henüz herhangi bir düzenleme yapmış değilim, olan eşyaları yerleştiriverdim..bu ilk kışım olacağı için, acele karar vermek istemiyorum, burayı ihtiyaçlarıma göre düzenlemek istiyorum.

Göz atıp beğendiğim kış bahçelerini sizlerle paylaşmak istedim, maksat içiniz ısınsın:-)
Mesela dışarıdan görünüşü bunlardan biri olsun..

İçeride de böyle düzenlemeler olsun..
Önce baş favorim!:-)


Ve diğerleri..


Balkonu bir botanik bahçesini andıran annem buna bayılırdı, eminim!:-)7 yorum:

 1. hassssstasıyım :)
  görselleri çok beğendimmm:)
  yaz bahçesi - kış bahçesi...
  bahçe, yaşam kaynağı gibi.. eve canlılık veriyor ama gitgide betonlaşan,grileşen,dikey büyüyen şehirlerde hele ki istanbul'da çook zor..
  yine de benim hala "hayalim" var :)
  sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Şebnemcim teşekkürler:-)
  Bahçe olmasa bile, genişçe bir balkonu benim gibi camla kapatıp, kendi dünyanı yaratabilirsin;-)
  Hayallerini asla yitirme, hayal etmeye hep devam;-)
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. inşallah açık bahçeli bir evim olur diyeyim o zaman :)
  yakın bir arkadaşımın dedesi, terasını camla kapatıp sera gibi kış bahçesi yapmıştı uzuuun yıllar önce,o kadar geniş alanda ve 4.katta özenli-yemyeşil bir bahçe fikrini çok güzel ve ilginç bulmuştum..
  bu arada dün akşam kkda okudum da balkon kapama izni-ruhsatı falan varmış,daha neler göreceğiz..
  sevgiler

  YanıtlaSil
 4. umarım gönlüne göre olur Şebnemcim..
  izin/ruhsat meselesine gelince, zaten tadilat için bile belediyeden izin alman gerekiyor, o yüzden komşularınla iyi geçinmeye bak derim ben, o zaman problem olmuyor:-)
  ben de fotoğraflara baktıkça heveslendim, balkon için hayaller kuruyorum:-))

  YanıtlaSil
 5. hayalim komşusuz ev zaten :) en yakın komşu yürüyerek 5 dk mesafede falan olsun mesela :)
  bahçeli villalar veya geniş bahçeli çiftlik evlerinin hastasıyım,istanbulun benim oturduğum en batı taraflarının ilerisinde böyle evler çok fazla,arkadaşlarımızın da böyle, şehir içinde şehirden uzak doğayla başbaşa yaşam.. oooh süper ama burada emlak fiyatları da uçmuş durumda olduğundan sadece hayal olarak kalıyor şimdilik :)

  YanıtlaSil
 6. :-)))
  dilerim gönlüne göre olur herşey..
  sevgiler

  YanıtlaSil
 7. bu konuda çalışmak lazım vakit ayırmak lazım bu da bende yok mesela senin bloğa bile en son 12 kasımda bakmışım nerdeyse bir ay olacak resimler harika bu arada
  benim dar balkonuma bakalım neler yapabileceğiz

  YanıtlaSil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email