8 Ağustos 2012 Çarşamba

, , ,

Cennet gibi bahçeler

Bahçeli evleri seviyorum ama itiraf etmeliyim ki bahçe bakımıyla uğraşmak pek bana göre değil..sırf bu yüzden bile bahçeli bir evde oturmak istemeyebilirim:)
Bugün TV de gördüğüm bir program üzerine, "acaba bahçeli bir evim olsa, nasıl bir bahçem olurdu?" diye düşünmeden duramadım.
Bir kere güzel bir bahçe kesinlikle çiçeksiz olmamalı..vazoda değil, dalında..
Sonra kesinlikle keyif yapabilecek şekilde düzenlenmeli...ananemin İzmir'deki bahçesini hatırlıyorum da, envai çeşit ağacın arasında bizim keyif yapabileceğimiz bir divan vardı; yazları orada uzanıp kitabımızı okurduk, bu bana inanılmaz keyif verirdi.

Aşağıdaki bahçeleri görünce gözüm kamaştı, etkilendim.
Birgün benim de bahçeli bir evim olur belki, kimbilir? Belki emeklilikte..:-)

Sizleri harika bir müzik ve güzel bahçelerle başbaşa bırakmak istiyorum..


Sizin bahçelerde olmazsa olmazınız neler? Bir bahçeniz olsa ne renk çiçekler isterdiniz? Nasıl mobilyalarda rahat ederdiniz? Biraz düşünün bakalım..ben de bahçemde nasıl mobilyalar hoşuma giderdi, bir düşüneyim..

1 yorum:

  1. bembeyaz ahşap masa sandalyeler olmazsa olmazım olurdu benim, çiçeklere gelince, çiçekler benim için cıvıl cıvıl olmaya zorunludur, az biraz turkuaz az biraz sarı az biraz mor az beyaz çok çok pembe ve yeşil, benim bahçem öyle olsun isterdim:)
    sevgiler

    YanıtlaSil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email