18 Ağustos 2012 Cumartesi

, ,

İyi bayramlar!

Aslında başlığı "iyi bayramlar" yerine "iyi tatiller" şeklinde mi atmam gerekiyordu, bilemedim..Zira artık bayram ve tatil kelimeleri birlikte anılır oldu.

Ne değişti de, bu hale geldik bilmiyorum. Sanırım artık iş koşulları daha çetrefilli, stresli ve yorucu, çünkü rekabet çok fazla..doğal olarak ta insanlar bayramlar sayesinde bir nebze olsun nefes alıp, kendilerine vakit ayırmaya çalışıyorlar, dinlenip yenileniyorlar.

Çocukluğumu hatırlıyorum da, bizim evde de bayram zamanı çok keyifli zamanlardı. Herkes bayramda alınan yeni giysilerden, toplanan harçlıklardan, bayram yerlerinden bahseder ama ben sanırım en çok bayram sabahı ailece yapılan kahvaltıyı seviyordum. Bayram sabahı erkenden uyanır, rahmetli babam Türk Sanat Müziği yayını yapan bir radyo ya da TRTyi açar, biz de annem ve ablamla kahvaltıyı hazırlardık...evet, en çok bunu severdim...

Herkese bol kahkahalı, sevdikleriyle birarada olduğu, güzel sofralarda güzel sohbetlerin döndüğü, keyifli bir bayram diliyorum!

Bu da bayram sabahı şarkılarımdan biri..:-)
1 yorum:

 1. sana da mutlu bayramlar
  evet tatille bayram eşdeğer oldu
  çocuklarımıza bile bayramı yaşatamıyoruz
  en çok ona üzülüyorum
  1-2 komşu ziyareti tamam kalan vakit avmlerde geçiyor malesef

  YanıtlaSil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email