10 Ağustos 2012 Cuma

, ,

Kapılar

Televizyonla pek aram olduğu söylenemez.
Ama geçenlerde Selim Efe öğle uykusundayken televizyonda ne var ne yok diye bakmak istedim. Bir Fransız kanalında kapılarla ilgili bir belgesel vardı. 
Yanlış duymadınız, kapılar...cümle kapıları, sokak kapıları..kapılar.
O kadar muhteşem kapılar vardı ki, adeta büyülenerek seyrettim.
Fransa'da apartmanların (bir bilgi: Fransızlar daireye apartman, apartmana ise bina derler) yapısını seviyorum. Genelde büyük ve güzel bir cümle kapısı vardır, o cümle kapısı bir avluya açılır. 
İngiltere'deki evlerin de kapıları gayet sevimlidir.
Bizim de öyle binalarımız olsun isterdim ama ne yazık ki böyle binalar çok az:-(

Neyse kapılardan bahsediyordum.
Güzel bir kapı gördüğümde önüne geçip poz verenlerdenim ben:-)
Şansa bakın ki, evlenmeden önce harika bir cümle kapısına sahip bir binada oturdum. Burada sizinle fotoğraf paylaşmak istedim ama baktım ki çok az fotoğraf var, neden bu kadar az fotoğraf çektim diye kendime kızdım..En yakın zamanda eski evime gidip sizler için o sevimli kapının fotoğrafını çekeceğim, zaten şu anki evime çok ama çok yakın..

Şimdi size harika bir kapı geçidi sunmak istiyorum..Bu bina Fransa'daki Provence (Provans) bölgesindeki evlere çok benziyor. (Bir not: Fransızlar Paris dışındaki her yere Provence/Taşra derler)


Bu da biraz daha oryantalist..Tunus, Fas tarzı kapıları andırıyor..


İşte bu da tipik bir İngiliz evi ve kapısı..çok sevimli, değil mi?:-)
2 yorum:

  1. bende bu kapılara rastlasam poz veririm vallahi, harika görünüyorlar :)

    sevgiler
    http://pembeeevren.blogspot.com/

    YanıtlaSil
  2. çok güzeller özellikle fas tarzı olana hayran kaldım

    YanıtlaSil

Ben kimim?

Ben kimim?
Bu kız İzmir/Paris/Antalya hattını, sıcakkanlı insanları, Amelie Poulain tarzı iyimserliği, seyahati, daha çok seyahati, Fransızca'yı, şansonları, edebiyatı, country mutfakları, antika eşyaları, dekorasyonda beyazla diğer her rengi karıştırmayı, midye, boyoz ve tüm deniz mahsullerini, modayı, dost ortamına hazırlanan keyifli sofraları, estetiği, naneli dondurma başta olmak üzere naneli olan her ürünü, İtalya'yı, bleu/blanc çılgınlığını, toile de jouy'nin büyüsünü, sanatı, yazı, naneli americano tadını, yarenle içilen sakızlı Türk Kahvesi'ni, yeşil çayı sever.

Instagram

Facebook

Iletişim

smyrnetalyaa@gmail.com

Follow by Email